Apie mus Karjera Kontaktai Atsiliepimai, užsakymai

SIENŲ ŠILTINIMAS "FOMEPOR" TERMOPUTOMIS Į ORO TARPUS

Kodėl pagal danišką technologiją gaminamos termoputos pavadintos “FOMEPOR”?
Termoputos „FOMEPOR“. Kas tai?
Kokią turėsiu naudą, apšiltinęs savo namo sienas termoputomis „FOMEPOR”?
Kaip viskas vyksta?
Kaip įsitikinti, ar visa ertmė užpildyta?
Ar bus matomos skylutės, išgręžtos sienose?
Ar ilgai tęsis darbas?
Ko reikia iš kliento?
Ar šios termoputos reikalauja dėmesio ar priežiūros?
Ar termoputų „FOMEPOR” nesuardys graužikai?
Ar ilgai termoputos „FOMEPOR” man tarnaus?
Kokį sienų izoliavimo būdą pasirinkti?
Ar šią technologiją leidžiama naudoti Lietuvoje?
Kaip pačiam apytiksliai paskaičiuoti namo apšiltinimo apimtis?

Sienų šiltinimas - išsimokėtinai

Kodėl pagal danišką technologiją gaminamos termoputos pavadintos “FOMEPOR”?

Termoputos, skirtos sienose esančių tuščių oro tarpų užpildymui, gaminamos objekte tiesiog šiltinimo metu. Termoputų gamybos įranga ir technologija yra sudėtingos, todėl reikalauja labai atsakingo darbuotojų požiūrio, rimtos patirties ir atsakingumo.

Nuo tikslaus komponentų santykio, temperatūrinio režimo ir slėgių įrangoje parinkimo priklauso termoputų kokybė ir ilgaamžiškumas, o nuo teisingo vadybininkų darbo organizavimo priklauso visos paslaugos kokybė ir kultūra.

Geros įrangos ir teisingų komponentų turėjimas jokiu būdu dar negarantuoja aukštos Jūsų namo apšiltinimo kokybės, nes nepatyrę darbininkai gali ne tik prastai prižiūrėti įrangą, pagaminti netinkamas termoputas, bet ir nepilnai užpildyti jomis oro tarpus, nepataisomai sugadinti namo fasadą, priteršti aplinką.

Atsiradus didesnei konkurencijai termoputų rinkoje, daugelis įmonių, netgi dirbančių pagal danišką technologiją, pradėjo žeminti kainas. Tai, aišku, atsiliepė ir darbuotojų atlyginimams. Daugelyje įmonių prasidėjo darbuotojų kaita. Tai lėmė didėjantį grubių klaidų ir nepatenkintų klientų skaičių. Klaidas darančios įmonės mažėjančią paklausą bando susigrąžinti dar žemindamos kainas ir naudodamos pigesnes ir prastesnes žaliavas. Todėl klaidų ir klientų nepasitenkinimo kiekis dar padidėjo. Pasklido kalbos, kad net rimta daniška technologija yra nepatikima, termoputos nekokybiškos, neilgaamžės.

UAB “Juodasis gintaras” atsiriboja nuo tokio kelio.
Mes niekada neaukojome ir neaukosime kokybės dėl žemesnės kainos. Tik pas mus šiltintojų brigadose dirba tie patys darbuotojai nuo pat 1994 metų. Tai tikri savo darbo profesionalai, ekspertai. Tik mūsų brigadų gaminamas termoputas pavadinome išskirtiniu pavadinimu “FOMEPOR” ir papildomai atskirai ištyrėme.

“FOMEPOR” - tai aukščiausios kokybės, laiko patikrintos, ekspertų gaminamos termoputos, kurių patikimumu ir šiltumu nuo 1994 metų džiaugiasi tūkstančiai užsakovų.

“FOMEPOR” - tai populiariausios ir perkamiausios termoputos Pabaltyje.

Trumpa paveiksliuko informacija

Termoputos „FOMEPOR“. Kas tai?

Tai šiltinimo medžiaga, gaminama ir naudojama pagal principą, 1958 m. Danijoje specialiai sukurtą jau pastatytų gyvenamųjų namų sienų tuščio oro tarpo užpildymui.

Termoputos „FOMEPOR” neturi nieko bendro su kažkada Rusijoje naudotais aminoplastu, putų izolu ar latvišku riporu.

Specialių medžiagų vandens tirpalai įrangoje sumaišomi reikiamu santykiu ir suspausto oro pagalba mišinys paverčiamas putomis, kurios įpučiamos į ertmes sienose.

Šios termoputos sudarytos iš milijonų uždarų oro burbuliukų. Sustingusios jos virsta minkšta, vandens neįgeriančia balta medžiaga, pavadinta „FOMEPOR”.

Danijoje ir kitose šalyse taip apšiltinta apie 100 tūkst. pastatų. 1994 metų vasarą ši technologija pradėta taikyti Lietuvoje. Čia šios termoputos buvo dar kartą pilnai ištirtos.


Trumpa paveiksliuko informacija

Kokią turėsiu naudą, apšiltinęs savo namo sienas termoputomis „FOMEPOR”?

Jeigu Jūsų namo lubos apšiltintos sandariai, izoliavus sienas, kambariuose galima palaikyti norimą temperatūrą mažiausiomis kuro (ar tai anglis, elektra, dujos ar skystasis kuras) sąnaudomis. Kambarys vės gerokai lėčiau, jeigu išjungsite šilumą ar krosnis užges.

Taigi, Jums reiks žymiai mažiau kuro, negu prieš tai, bet Jūs galėsite mėgautis aukštesne temperatūra kambariuose. Klientų atsiliepimai patvirtina, kad išlaidos šildymui sumažėja 30-50 %.


Trumpa paveiksliuko informacija

Kaip viskas vyksta?

Šiltinimo brigadai atvykus prie Jūsų namo, brigadininkas pirmiausiai supažindins Jus su visais dokumentais, patvirtinančiais termoputų „FOMEPOR” šiltumą, patvarumą, ilgaamžiškumą ir ekologiškumą, papasakos apie namo šiltinimo principus ir tvarką bei būsimų darbų eigą, paaiškins Jums apie Jūsų galimybes pilnai kontroliuoti darbų procesą ir sunaudojamų medžiagų išeigą, atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Jeigu, išanalizavęs brigadininko pateiktus medžiagos kokybės, ilgaamžiškumo garantijos, ir rangovo kvalifikacijos dokumentus Jūs sutinkate su siūloma kaina ir pasirašote leidimą pradėti darbus, darbus šiltinimą galima pradėti.

Brigada atvyksta su mobiliu termoputų gamybos ir įpūtimo įrenginiu ir oro kompresoriumi, kurie pastatomi kieme ten, kur netrukdo klientui. Kurį laiką brigada dirba aplink Jūsų namą, gręždama mažas skylutes siūlėse tarp plytų išorinėse sienose.

Skylutės gręžiamos kas 1m vertikaliai ir horizontaliai. Pačios plytos nepažeidžiamos.

Po to specialių medžiagų vandeniniai tirpalai paruošiami visiškai uždarame aparate, prie jo prijungta žarna su antgaliu, kuris kišamas į skylutę sienoje. Iš aparato išeinančios termoputos užpildo sienos ertmę.

Putos greitai išdžiūsta, tampa minkštu putplasčiu sienos ertmėje.


Trumpa paveiksliuko informacija

Kaip įsitikinti, ar visa ertmė užpildyta?

Operatorius tiksliai žino, kada 1m tarpas užsipildo. Žymeklis, įkištas į kitą skylutę, tiksliai parodo, kada reikia į ją pūsti. Taip pučiant termoputas „FOMEPOR” per skylutes į sienos ertmę, po kelių valandų visa siena izoliuojama.

Be to mūsų darbuotojai Jūsų pageidavimu atliks užpildymo kokybės ekspertizę, t.y. bet kurioje sienos dalyje išgręš skylutes ar išims plytas, kad Jums neliktų jokių abejonių dėl visiško ertmių užpildymo. Už visa tai Jums nereikės papildomai mokėti.


Ar bus matomos skylutės, išgręžtos sienose?

Baigę pūtimą, darbininkai užpildo skylutes skiediniu ir išrievi siūles. Jei siena buvo tinkuota, naudojant pigmentus ir fasadinius dažus atgaminama tinko spalva.

Išdžiūvus skiediniui, sunku pamatyti, kur buvo išgręžtos skylutės.

Baigusi darbą, brigada sutvarko aplinką, nepalieka jokių atliekų ar šiukšlių.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ar ilgai tęsis darbas?

Prie vidutinio namo - vieną dieną, prie didesnio - dvi.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ko reikia iš kliento?

Kad galima būtų atlikti šiltinimo darbus, reikia elektros energijos šaltinio oro kompresoriaus varikliui maitinti ir vandens. 2 m3 termoputų „fomepor” pagaminti reikia apie 70 litrų vandens.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ar šios termoputos reikalauja dėmesio ar priežiūros?

Ne. Jos nepūva, nepelija, negenda, nebijo šalčio, neturi kvapo, "kvėpuoja", t. y. praleidžia vandens garus, bet neįgeria drėgmės, apsaugo medieną nuo puvimo, saugo metalinius ryšius sienoje nuo korozijos, nepalaiko degimo proceso.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ar termoputų „FOMEPOR” nesuardys graužikai?

Šis klausimas buvo vienas iš svarbiausių ir termoputų „FOMEPOR” kūrėjams.

Būdamos labai nedidelės tūrio masės (12-14 kg/m3), šios termoputos yra labai trapios, todėl, landžiojant graužikams ar vabzdžiams, jos trinasi ir virsta dulkėmis, kurios užkemša landžiojančių kenkėjų kvėpavimo takus.

Taip unikaliai, be jokių cheminių priedų termoputos „FOMEPOR” subalansuotos prieš graužikus ir vabzdžius.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ar ilgai termoputos „FOMEPOR” man tarnaus?

Danijoje, rekonstruojant prieš 35 metus apšiltintus pastatus, buvo vizualiai ir laboratorijose patikrintas į sieną įpūstos termoputos „Fomepor”.

Tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga visiškai nepakeitė savo savybių, todėl ir Lietuvoje į sienas įpūstoms termoputoms „Fomepor” suteikiama 35 metų garantija.


Trumpa paveiksliuko informacija

Kokį sienų izoliavimo būdą pasirinkti?

1. Palikti tuščią ertmę sienose ir apšiltinti jas iš išorės?

Apšiltinimas iš išorės efektyvus tik tada, kai sienose nėra tuščio oro tarpo, nes per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Tik nedidelė šilumos dalis išeina per išorinę sienos dalį.

Todėl, esant tuščiam oro tarpui, šiltinti sienas iš išorės neracionalu, nes gausite tik dalinį efektą.

Tuo labiau, kad išorinis šiltinimas yra apie 4 kartus brangesnis už oro tarpo sienose užpildymą aminoplasto termoputomis.

2. Oro tarpą sienose užpildyti biriomis medžiagomis?

Taip gausite tik dalinį efektą, nes:

1) oras nors ir lėčiau, bet cirkuliuoja tarp užpildo granulių;

2) daugeliui birių medžiagų sienoje reikia drėgmę izoliuojančios plėvelės, kurios į pastatyto namo sieną jau neįdėsit;

3) dauguma birių medžiagų sienoje suslūgsta ir viršuje lieka tuščias oro tarpas; 4)sunku sienų oro tarpą pripildyti birių medžiagų, nepažeidžiant fasado apdailos.

3. Statant pastatą, oro tarpą užpildyti akmens vatos plokštėmis?

Sudėkite visas medžiagų pirkimo, transportavimo, krovimo, sandėliavimo kainas, termoizoliacijos su papildomais garo ir vėjo izoliacijos sluoksniais įrengimo kainas, sugaištą laiką, ir pamatysite, kad sienų oro tarpo užpildymas termoputomis „Fomepor” kainuos ne brangiau, o Jūs sutaupysite laiko, išvengsite daugelio rūpesčių ir gausite garantiją net 35 metams.

Termoputos „Fomepor” sustabdo oro judėjimą sienoje, bet leidžia sienai kvėpuoti, nereikalauja jokios papildomos izoliacijos ir tarnauja unikaliai ilgai.


Trumpa paveiksliuko informacija

Ar šią technologiją leidžiama naudoti Lietuvoje?

UAB “Juodasis gintaras” turi Lietuvos valstybinio visuomenės sveikatos centro leidimą naudoti šią technologiją Lietuvoje gyvenamųjų namų šiltinimui.

Technologija įtraukta į “Rekomenduojamų gyvenamųjų namų šiltinimo techninių sprendimų” katalogą.

Pagal Lietuvoje atliktus šių termoputų tyrimus išduotas kokybės pažymėjimas. Bendrovė atestuota Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijoje.


Trumpa paveiksliuko informacija

Kaip pačiam apytiksliai paskaičiuoti namo apšiltinimo apimtis?

Pirmiausiai reikia paskaičiuoti pastato sienų šiltinamą plotą. Tam reikia išmatuoti bendrąjį sienų plotą ir iš jo atimti bendrąjį langų ir durų plotą. Taip pat reikia atimti ir tą plotą, kuriame nėra tuščio oro tarpo sienoje.

Apskaičiavus šiltinamą plotą, jį reikia dauginti iš sienoje esančio oro tarpo storio. Pavyzdžiui, šiltinamas sienų plotas yra 150 m2, o oro tarpas - 7 cm:

150 m2 x 0,07 m = 10,5 m3

Tokiu būdu suskaičiuojama, kiek medžiagos reikia namui apšiltinti. Tada kiekis dauginamas iš kainos.

Tačiau reikia turėti omenyje, kad:

1) oro tarpas sienoje dažniausiai nebūna vienodo pločio;

2) vertikalios mūro siūlės vidinėje sienos dalyje nebūna visiškai užpildytos skiediniu - tai padidina oro tarpo tūrį;

3) oro tarpo apačioje visada būna prikritę skiedinio - tai sumažina oro tarpo tūrį;

4) jeigu standartinių kiauryminių perdangos plokščių galai neužtaisyti, medžiaga pateks ir į plokščių kiaurymes.

Dėl šių priežasčių termoputų gali būti sunaudojama šiek tiek mažiau arba daugiau, negu pagal tokį skaičiavimą.


Trumpa paveiksliuko informacija

Sienų šiltinimas - išsimokėtinai

Norite apšiltinti savo namo ar kito pastato sienas , tačiau šiuo metu negalite tam skirti pinigų? Neverta laukti žiemos sezono ir dar didesnių sąskaitų už šildymą, kad iš tikrųjų suprastumėte oro tarpų užpildymo termoputomis svarbą.

Apsišiltinkite namus ir gyvenkite šilčiau dabar, o mokėkite vėliau, sudarę išperkamosios nuomos sutartį. Išperkamosios nuomos laikotarpį galėsite pasirinkti, atsižvelgdami į savo finansines galimybes – nuo 3-jų iki 36-ių mėnesių.

Čia galite atsisiųsti pabrangimo procentų lentelę ›

Daugiau informacijos apie lizingo sąlygas Jums suteiks projektų vadovė Vilma Jokubienė, tel. (8 698) 08 776.

Trumpa paveiksliuko informacija

 
en lt lv ru
Pastatų šiltinimas Šlaitinių stogų šiltinimas Sienų šiltinimas iš išorės Sienų šiltinimas į oro tarpus Sienų šiltinimas iš vidaus Lubų šiltinimas Vidinių pertvarų šiltinimas Grindų šiltinimas
Plastikiniai langai, roletai Durys Garažo vartai Slenkančios sistemos Išorinės apsauginės žaliuzės
 
 

© 2008-2009 UAB „Juodasis gintaras”
Draugystės g. 20, LT 89167
Mažeikiai, Lietuva
Tel./faksas +370 443 26651;
el. paštas: info@juodasisgintaras.lt

Trumpa paveiksliuko informacija

Trumpa paveiksliuko informacija

Trumpa paveiksliuko informacija

/body>
Solution by